Www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi 1. ve 2. Dönem Ortak Dersler Çözümlü Soru Bankaları ve Açık Öğretim Lisesi'nin Tek Kitabı çıktı.

www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin en önemli uğrak yeri www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişidir. Açık liseliler www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yaparak sınav giriş yeri öğrenme, ders seçme, adres değişikliği yapma, sınav giriş yeri değiştirme, fotoğraf yükleme, kredi durumunu inceleme, dönem bilgilerini görme, ortak ve seçmeli derslerden hangilerini seçebileceğini görme v.b. konularda www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yaparak işlem yapmaları gerekiyor.

Açık Lise sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak 2014-2015 1. dönem?

SINAV GİRİŞ YERLERİ: 3-4 ocak 2015 tarihlerinde yapılacak 1. dönem sınavlarının giriş yerleri (sınava girilecek okul ve salonlar) 24 aralıkta açıklanacaktır. Sınav Giriş Belgelerini öğrencilerimiz sisteme girerek çıkarabileceklerdir. Açık lise sınav giriş belgesi çıkartma ve sınav giriş yeri öğrenme için tıklayın!

AÇIK LİSEDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

3-4 ocak 2015 tarihinde yapılacak Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları ile ilgili AÖL Müdürlüğü facebook hesabından duyuru yayınladı. Duyuruda açık lise ders seçimi yapmayanların durumu, sınav giriş yerlerinin açıklanması tarihi, sınav giriş yeri değiştirme işlemleri ile ilgili açıklamalar yapıldı. Duyuru için tıklayın!

www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yaparak gerçekleştirebileceğiniz işlemler:

Açık Lise www.aol.meb.gov.tr Öğrenci Girişi ve Öğrenci İşlemleri

 

Sisteme öğrenci girişi yapmak için tıklayınız.

 

Açık Lise Yeni Kayıt Tarihleri Değişti! 2014-2015 1. Dönem Yeni Kayıt Son Gün Ne Zaman?

Açık lise yeni kayıt tarihlerinde güncelleme! MAÖL Müdürlüğü'nün peşinden AÖL Müdürlüğü de, www.aol.meb.gov.tr adresinden yaptığı duyuru ile Açık Lise 2014-2015 1. dönem yeni kayıtlarının son gününü 12 Eylül olarak değiştirdi.

03 Eylül 2014

Açık Lise 23-24 Ağustos 2014 2013 3. dönem sınav soruları ve cevapları: TIKLA İNDİR!

www.aol.meb.gov.tr
23-24 Ağustos 2014 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2013 3. dönem sınav soruları ve cevapları burada, TIKLA İNDİR!

MAÖL mesleki açık öğretim lisesi kayıt yenileme kılavuzu yayınlandı!

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) 2014-2015/1. dönem kayıt yenileme işlemleri 1 Eylül 2014 itibariyle başladı! Maöl Müdürlüğü www.maol.meb.gov.tr adresinde kayıt yenileme kılavuzunu yayınladı. Kimler kayıt yenileme yaptıracak, kayıt yenilemeler ne zaman bitiyor, son gün ne zaman?

Açık Lise Yeni Kayıt Kılavuzu Yayınlandı 2014-2015 1. Dönem Yeni Kayıt Kılavuzu!

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL)'den sonra Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Müdürlüğü de 2014-2015/1. dönem yeni kayıt kılavuzunu yayınlandı. Yeni kayıt tarihlerini, kayıt ücretlerini, kayıt yerlerini ve kayıt şartlarını öğrenin. Son gün ne zaman, son güne kalmadan kaydınızı yaptırın!

MAÖL mesleki açık öğretim lisesi kayıt tarihleri güncellendi-Dikkat Yeni Kayıtların Son Günü Değişti!

MAÖL, AÖL'den daha hızlı davrandı: Yeni Kayıt Kılavuzu Yayınlandı; MAÖL Yeni Kayıt 2014-2015 1. Dönem Kılavuzu!

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) 2014-2015/1. dönem yeni kayıt kılavuzu yayınlandı. Yeni kayıtlar 1 Eylül Pazartesi günü itibariyle başladı. Yeni kayıt tarihlerini, kayıt ücretlerini, kayıt yerlerini ve kayıt şartlarını öğrenin.

Son gün ne zaman, son güne kalmadan kaydınızı yaptırın!

Açık Lise Ek Sınav 2014

Üniversite kazanan, ancak 2. dönem veya 3. dönem sınavlarında mezun olamayan açık lise öğrencileri her yıl Ağustos ve Eylül aylarında açık lise ek sınav yapılacak mı sorusunu soruyor. Açık Öğretim Lisesi sisteminde ek sınavlar ne zaman yapılır, ek sınavlara kimler girebilir, açık lise ek sınavları her yıl yapılır mı? Ek sınav nedir, nerelerde yapılır, herkes girebilir mi?

Açık Lise Ek Sınav ve ek sınav 2014 başvuru tarihleri ne zaman açıklanacak, ayrıntılar için tıklayın!

2014 YGS LYS'de üniversite kazanan ve mezun olamayan açık lise öğrencilerine ek süre verildi!

Üniversiteyi kazanmış ama henüz mezun olamamış olan öğrencilerimiz kayıt işlemlerine ilişkin YÖK' ün cevap yazısı geldi. Yazıya göre öğrencilerimiz 7 Kasım 2014 tarihine kadar kayıt yaptırabilecek.

Açık lise sınav sonuruları ne zaman yayınlanacak 2013 3. dönem?

Açık lise 23-24 Ağustos 2014 sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık lise yeni kayıt tarihleri 2014-2015!

2014-2015 öğretim yılında Açık Lise'ye kayıt yaptırmak isteyenlerin sıkça sorduğu soru: Açık lise yeni kayıt tarihleri ne zaman, Aöl yeni kayıtları hangi tarih aralığında olacak? Açık lise yeni kayıt tarihi, kayıt yenileme tarihi, sınav tarihleri gibi önemli tarihler Açık Öğretim Lisesi İş Takvimi'nde gösterilir. Ancak AÖL Müdürlüğü, bu öğretim yılı ile ilgili 3. dönem sınavları ve muhtemelen arkasından yapılacak olan ek sınavlar olduğu için gelecek yılın (2014-2015 öğretim yılının) Açık Öğretim Lisesi iş takvimini henüz açıklayamıyor. Bu nedenle, açık lise yeni kayıt tarihleri ile ilgili sorulara cevap vermek amacıyla Aöl Müdürlüğü www.aol.meb.gov.tr adresinden resimli bir duyuru yayınladı.

Orta Okul mezunları AÖL'e Nasıl Kayıt Yaptıracak?

2013-2014 Haziran ayında Orta okul'u bitiren ve Açık Lise'ye kayıt yaptırmak isteyenler Açık Liseye yeni kayıt işlemlerini nasıl yaptıracak? Açık lise kayıtları ne zaman? Nasıl kayıt yaptırabilirim ve nereye başvurmam gerekiyor? Kayıt ücretleri kaç liradır? "Zorunlu eğitimlerini örgün eğitim kurumları dışında açık öğretim okullarında sürdürmek isteyen öğrenciler de kendilerine en uygun bir ortaöğretim kurumunu tercih ederek kaydolduktan sonra gerekli belgelerini alarak ülke çapında açık öğretim okullarının irtibat bürosu görevini yürüten halk eğitimi ve mesleki eğitim merkezleri ile meslek liselerine başvurarak açık öğretim okullarına süresi içinde kayıt yaptırıp öğrenimlerini sürdürebilecekler."

Üniversite kazanan açık liseliler için ek kayıt süresi, ek sınav ve diploma!

2014 ÖSYS YGS LYS Tercihleri sonucunda bir üniversiteye yerleşen, üniversite kazanan açık liseliler için ek sınav olacak mı, diplomalar ne zaman verilecek, ek sınav olacak mı? Aöl Müdürlüğü yayınladığı açıklama ile bu sorulara cevap verdi.

2014 KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans ve 2014 DHBT Ortaöğretim/ Ön Lisans Başvuru Tarihleri, Ücretleri, Yerleri

Açık Liseliler için 2014 KPSS Ortaöğretim Başvuru Tarihleri, Mesleki Açık Öğretim Lisesi İmam Hatip Mezun ve son sınıf öğrencileri için 2014 KPSS DHBT sınavı başvuru tarihleri ve Yerleri

Açık Lise mezuniyet kredisi düşecek mi, bazı dersler kalkacak mı?

Açık Lise mezuniyet kredisi düşecek mi, bazı derslerin kaldırılması söz konusu mu? AÖL Müdürü Osman Özdemir, 2. dönem sınavlarının yaklaştığı şu günlerde bazı önemli ve güncel soruları cevapladı. Osman Özdemir'in cevapladığı ilk sorulardan birisi de, açık lise öğrencilerinin çok merak ettikeri ve en önemli açık lise söylentisi olan kredilerin düşüp düşmemesi konusu.

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine Türkiye'nin her yerinden SMS ile kayıt yenileme kolaylığı!

Kayıt yenileme ücretini bankaya yatıran Açık Lise ve Açık Orta Okul öğrencilerinin artık Halk Eğitim Merkezine gitmesine gerek kalmadı. Kayıt yenileme dönemlerinde, kayıt yenileme ücretlerini Ziraat, Vakıf veya Halk Bank'taki Açık Öğretim hesabına 20 lirasını yatırna öğrenciler Açık Lise öğrencileri LİSE, Orta Okul öğrencileri ise ORTAOKUL ve boşluk bıraktıktan sonra kendi T.C. kimlik numaralarını yazarak 7979'a mesaj atarak kayıt yenileme işlemlerini tamamlayabilecektir.

Açık Lise Mezunlarına Memur Olma Yolu

Açıköğretim lisesi de dahil diğer lise mezunları, önlisans ve üniversite mezunları da koruma memuru olabilecek. Emniyet Genel Müdürlüğü Koruma Daire Başkanlığı bünyesinde koruma memurları için yeni bir birim kurulacak.

Açık Lise çocuğu anarşist yapar(mış)!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Açık Lise'yi okuyamayan gençler için bir alternatif olarak sunmasıyla ilgili Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Eşbaşkanı Yusuf Tavukçuoğlu'nun değerlendirmesi: "Açık Lise çocukları anarşist yapar.

Açık Lise Ek Sınav ve ek sınav başvuru tarihleri açıklandı!

Açık Öğretim Lisesi beklenen ek sınav duyurusunu yaptı. Açık lise ek sınav 2013 sınav tarihi, başvuru tarihleri, ek sınava kimlerin girebileceği ve ek sınavın hangi illerde yapılacağı duyuruda açıklandı. Detaylar için tıklayın.

MAÖL Mesleki Açık Öğretim Lisesi Ek Sınav 2013

Mesleki Açık Öğretim Lisesi için ek sınav duyurusu yapıldı. MAÖL ek sınav tarihi 1 Eylül 2013 günü, yüzyüze dersler için ek sınavlar 2-6 Eylül'de. Başvuru tarihleri, sınav merkezleri, ek sınava kimlerin girebileceğini görmek için tıklayın.

Açık Öğretim​ Lisesi 2013-2014 İş Takvimi

AÇIK ÖĞRETİM  LİSESİ 2013– 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ TAKVİMİ açıklandı. Tıklayın,Açık Lise 2013-2014 yeni kayıt, kayıt yenileme ve sınav tarihlerini görün. 

   Artık her Açık Lise öğrencisinin kendi evinde dershanesi var!

 

 

 

 

 

Etiketler: Açık lise www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi, aöl sınav giriş yeri öğrenme, www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi, aöl sınav giriş yeri öğrenme

 

 

www.aol.meb.gov.tr tıkla, iletişim formundan Açık Lise ile ilgili soru gönder.

Yorumlarınız bizim için değerlidir. Lütfen soru, görüş ve yorumlarınızı yorum bölümüne yazınız.

Yorumlarınız

aol meb gov tr  07.02.2014 14:53:12

Açık lise aol.meb  /   5

Açık lise yeni kayıt tarihleri aol.meb.gov.tr de yayınlandı diye duydum. www aol.meb.gov.tr adresinde kayıt tarihleri nerede. ben bulamadım. açık lise ne zor kardeş,im. bir şey öğrenmek için kırk sayfaay baktım. açık lise sınav tarihlerini, aol kayıt yenileme tarihlerini iş yoğunluğundan takip edemiyorum zaten, bi de internet balında yok aciklise ara, yok aol.meb.gov.tr ara bıktım ya.
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

Haber Başlıkları

 

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

AÖL İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

MAÖL İş Takvimi

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Dershaneleri ve Yayınları - KR Açık Lise Kitapları