Www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi

www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerinin en önemli uğrak yeri www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişidir. Açık liseliler www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yaparak sınav giriş yeri öğrenme, ders seçme, adres değişikliği yapma, sınav giriş yeri değiştirme, fotoğraf yükleme, kredi durumunu inceleme, dönem bilgilerini görme, ortak ve seçmeli derslerden hangilerini seçebileceğini görme v.b. konularda www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yaparak işlem yapmaları gerekiyor.


Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi Ne Zaman Başlayacak 2014-2015 2. Dönem?

Açık lise ders seçimi işlemleri ne zaman başlayacak? 2014-2015 2. dönem yeni kayıtları 3 Şubat 2015 günü başladı ve 13 Şubat 2015 günü bitecek. Peki ilk defa (yeni) kayıt yaptıran öğrenciler için ders seçimleri ne zaman başlayacak?


Açık Lise Sistemden Ders Seçme İşlemi Ne Zaman Bitecek, Son Gün Hangi Tarih 2014-2015 2. Dönem?

Öğrencilere sistem üzerinden ders seçme ve bilgi güncelleme işlemlerinin kapatılması 10 Nisan 2015. Yani ders seçimi, adres ve diğer bilgileri güncelleme için son gün 10 Nisan 2015.


AÖL Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri için EK-SÜRE 2014-2. Dönem.

Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt ve Kayıt Yenileme İşlemleri için EK-SÜRE 2014-2. Dönem verildi. AÖL Müdürlüğü www.aol.meb.gov.tr adresinden yayınladığı duyuru ile daha önce yeni kayıtlar için 27 Şubat 2015 ve kayıt yenileme için 13 Mart 2015 olarak uzatılan tarihleri uzattı.


Açık Lise sınav sonuçları açıklandı!

Açık Lise sınav sonuçları açıklandı. 3-4 Ocak 2015 günleri yapılan 2014 1. dönem açık lise sınav sonuçları takvimde ilan edildiği gibi 13 Şubat 2015 Cuma günü açıklandı. Sınav sonucunuzu nasıl öğrenebilirsiniz? Kayıt yenileme tarihleri, kimler kayıt yenileme yaptırmak zorunda v.b. sorularınızın cevapları için tıklayın!


Açık öğretim lisesi yeni kayıt tarihleri 2015-2. dönem ödeme sistemindeki bir sorun nedeniyle açıklanandan geç başlayabilir!

AÖL Müdürlüğü yayınladığı duyuruda: "para yatırma sisteminde kaynaklanan problem nedeni ile 2 Şubat 2015'de başlayacak olan 2.Dönem yeni kayıtlarımız 3 Şubat 2015'de başlayacak" dedi.


Açık Lise sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak 2014-2015 1. dönem?

SINAV GİRİŞ YERLERİ: 3-4 ocak 2015 tarihlerinde yapılacak 1. dönem sınavlarının giriş yerleri (sınava girilecek okul ve salonlar) 24 aralıkta açıklanacaktır. Sınav Giriş Belgelerini öğrencilerimiz sisteme girerek çıkarabileceklerdir. Açık lise sınav giriş belgesi çıkartma ve sınav giriş yeri öğrenme için tıklayın!

AÇIK LİSEDEN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

3-4 ocak 2015 tarihinde yapılacak Açık Öğretim Lisesi 1. dönem sınavları ile ilgili AÖL Müdürlüğü facebook hesabından duyuru yayınladı. Duyuruda açık lise ders seçimi yapmayanların durumu, sınav giriş yerlerinin açıklanması tarihi, sınav giriş yeri değiştirme işlemleri ile ilgili açıklamalar yapıldı. Duyuru için tıklayın!

www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi yaparak gerçekleştirebileceğiniz işlemler:

 

Açık Lise www.aol.meb.gov.tr Öğrenci Girişi ve Öğrenci İşlemleri

 

Sisteme öğrenci girişi yapmak için tıklayınız.

 

 

Açık Lise sınav giriş yerleri açıklandı, öğrendiniz mi?

3-4 ocak 2015 tarihlerinde yapılacak 1. dönem sınavlarının giriş yerleri (sınava girilecek okul ve salonlar) açıklandı. Sınav Giriş Belgenizi sisteme girerek çıkarabilirsiniz. Videolu anlatım için başlığa tıklayın!

AÖL Müdürlüğü Açıkladı: 2015 YGS Kimler Başvurabilir?

2015 YGS'ye başvuru şartları, yerleri ve nasıl başvuru yapılacağını görmek için tıklayın! 2015 YGS’ye başvuracak Açık Liseli öğrenci ve mezunlar için AÖL Müdürlüğü, kimler YGS’ye başvurabilir, başvurular nasıl, nereye ve ne zaman yapılacak, başvuruda izlenecek yol ve sıralama gibi kafaları karıştıran bir çok soruya cevap verdi.

ÖSYM 2015 YGS Başvuru Tarihlerini Açıkladı, Aday El Rehberini Yayınladı

2015 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (2015-ÖSYS): Başvuruları ile ilgili ÖSYM açıklama yaptı, aday el rehberi yayınladı. 2015 YGS başvuruları 5 Ocak 2015'te başlayacak, 20 Ocak 2015'te bitecek. Adayların sınavsız geçiş için ve girecekleri sınavlara göre (YGS - LYS 1-2-3-4-5) yatıracakları ücretler, başvuru ücretlerinin nereye yatıralacağı, başvuruların nerelere yapılabilceği gibi bir çok detay 2015 YGS Aday El Rehberi'nde mevcut.

2015 ÖSYS YGS-LYS Başvurumu Nasıl Yapacağım?

Unutmayınız!

2015-ÖSYS’ye başvuru yaptığı halde süresi içerisinde sınav ücretini yatırmayan adayların başvuruları tamamlanmamış olacağından başvuruları işleme alınmayacaktır.

Sadece sınavsız geçiş hakkından yararlanmak isteyen adaylar da başvuru süresi içinde başvurularını yapmak zorundadır. Devamı için tıklayın!

Açık Lise Yeni Kayıt Tarihleri 2014-2015 2. Dönem

Açık Lise yeni kayıt tarihleri ne zaman, açık liseye ne zaman kayıt yaptırabilirsiniz? 2014-2015 öğretim yılı 1. dönem açık lise yeni kayıtları Kasım 2014'de bitti. Sırada 2. dönem yeni kayıtları var. AÖL Müdürlüğü Açık Lise yeni kayıt tarihlerini 2014-2015 2. dönem için açıkladı:

Açık Lise sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak 2014-2015 1. dönem?

SINAV GİRİŞ YERLERİ: 3-4 ocak 2015 tarihlerinde yapılacak 1. dönem sınavlarının giriş yerleri (sınava girilecek okul ve salonlar) 24 aralıkta açıklanacaktır. Sınav Giriş Belgelerini öğrencilerimiz sisteme girerek çıkarabileceklerdir.

Açık Lise 2014-2015 1. Dönem Ders Seçimi Bitti! Ders seçimi yapamayanlar şimdi ne yapacaklar?

Mesleki Açık Öğretim Lisesi, 2014-2015 eğitim yılı 1. dönem (2014/1.dönem) Açık Lise ders seçme işlemlerinin bittiğini duyurdu. Daha önce ders seçimleri işlemlerinin başladığını açıkladığı duyuruda AÖL ve Maöl Müdürlükleri 7 Kasım 2014'e kadar ders seçiminin yapılması gerektiğini duyurmuştu. Şimdi ders seçimlerinin sona erdiğini MAÖL Müdürlüğü www.maol.meb.gov.tr adresli resmi sitesinde açıkladı. Açık lise ders seçimini yapamadım, şimdi ne olacak? diye soranlar için duyuruda gerekli bilgi var:

Açık Lise Yeni Kayıt Tarihleri Değişti! 2014-2015 1. Dönem Yeni Kayıt Son Gün Ne Zaman?

Açık lise yeni kayıt tarihlerinde güncelleme! MAÖL Müdürlüğü'nün peşinden AÖL Müdürlüğü de, www.aol.meb.gov.tr adresinden yaptığı duyuru ile Açık Lise 2014-2015 1. dönem yeni kayıtlarının son gününü 12 Eylül olarak değiştirdi.

03 Eylül 2014

Açık Lise 23-24 Ağustos 2014 2013 3. dönem sınav soruları ve cevapları: TIKLA İNDİR!

www.aol.meb.gov.tr
23-24 Ağustos 2014 Cumartesi ve Pazar günleri yapılan Açık Öğretim ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi 2013 3. dönem sınav soruları ve cevapları burada, TIKLA İNDİR!

MAÖL mesleki açık öğretim lisesi kayıt yenileme kılavuzu yayınlandı!

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) 2014-2015/1. dönem kayıt yenileme işlemleri 1 Eylül 2014 itibariyle başladı! Maöl Müdürlüğü www.maol.meb.gov.tr adresinde kayıt yenileme kılavuzunu yayınladı. Kimler kayıt yenileme yaptıracak, kayıt yenilemeler ne zaman bitiyor, son gün ne zaman?

Açık Lise Yeni Kayıt Kılavuzu Yayınlandı 2014-2015 1. Dönem Yeni Kayıt Kılavuzu!

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL)'den sonra Açık Öğretim Lisesi (AÖL) Müdürlüğü de 2014-2015/1. dönem yeni kayıt kılavuzunu yayınlandı. Yeni kayıt tarihlerini, kayıt ücretlerini, kayıt yerlerini ve kayıt şartlarını öğrenin. Son gün ne zaman, son güne kalmadan kaydınızı yaptırın!

MAÖL mesleki açık öğretim lisesi kayıt tarihleri güncellendi-Dikkat Yeni Kayıtların Son Günü Değişti!

Orta Okul mezunları AÖL'e Nasıl Kayıt Yaptıracak?

2013-2014 Haziran ayında Orta okul'u bitiren ve Açık Lise'ye kayıt yaptırmak isteyenler Açık Liseye yeni kayıt işlemlerini nasıl yaptıracak? Açık lise kayıtları ne zaman? Nasıl kayıt yaptırabilirim ve nereye başvurmam gerekiyor? Kayıt ücretleri kaç liradır? "Zorunlu eğitimlerini örgün eğitim kurumları dışında açık öğretim okullarında sürdürmek isteyen öğrenciler de kendilerine en uygun bir ortaöğretim kurumunu tercih ederek kaydolduktan sonra gerekli belgelerini alarak ülke çapında açık öğretim okullarının irtibat bürosu görevini yürüten halk eğitimi ve mesleki eğitim merkezleri ile meslek liselerine başvurarak açık öğretim okullarına süresi içinde kayıt yaptırıp öğrenimlerini sürdürebilecekler."

Üniversite kazanan açık liseliler için ek kayıt süresi, ek sınav ve diploma!

2014 ÖSYS YGS LYS Tercihleri sonucunda bir üniversiteye yerleşen, üniversite kazanan açık liseliler için ek sınav olacak mı, diplomalar ne zaman verilecek, ek sınav olacak mı? Aöl Müdürlüğü yayınladığı açıklama ile bu sorulara cevap verdi.

Açık Lise mezuniyet kredisi düşecek mi, bazı dersler kalkacak mı?

Açık Lise mezuniyet kredisi düşecek mi, bazı derslerin kaldırılması söz konusu mu? AÖL Müdürü Osman Özdemir, 2. dönem sınavlarının yaklaştığı şu günlerde bazı önemli ve güncel soruları cevapladı. Osman Özdemir'in cevapladığı ilk sorulardan birisi de, açık lise öğrencilerinin çok merak ettikeri ve en önemli açık lise söylentisi olan kredilerin düşüp düşmemesi konusu.

Açık Öğretim Lisesi öğrencilerine Türkiye'nin her yerinden SMS ile kayıt yenileme kolaylığı!

Kayıt yenileme ücretini bankaya yatıran Açık Lise ve Açık Orta Okul öğrencilerinin artık Halk Eğitim Merkezine gitmesine gerek kalmadı. Kayıt yenileme dönemlerinde, kayıt yenileme ücretlerini Ziraat, Vakıf veya Halk Bank'taki Açık Öğretim hesabına 20 lirasını yatırna öğrenciler Açık Lise öğrencileri LİSE, Orta Okul öğrencileri ise ORTAOKUL ve boşluk bıraktıktan sonra kendi T.C. kimlik numaralarını yazarak 7979'a mesaj atarak kayıt yenileme işlemlerini tamamlayabilecektir.

Açık Lise çocuğu anarşist yapar(mış)!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın Açık Lise'yi okuyamayan gençler için bir alternatif olarak sunmasıyla ilgili Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Eşbaşkanı Yusuf Tavukçuoğlu'nun değerlendirmesi: "Açık Lise çocukları anarşist yapar.

AÇIK ÖĞRETİM  LİSESİ 2013– 2014 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI İŞ TAKVİMİ açıklandı. Tıklayın,Açık Lise 2013-2014 yeni kayıt, kayıt yenileme ve sınav tarihlerini görün. 

   Artık her Açık Lise öğrencisinin kendi evinde dershanesi var!

 

 

 

 

 

Etiketler: Açık lise www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi, aöl sınav giriş yeri öğrenme, www.aol.meb.gov.tr öğrenci girişi, aöl sınav giriş yeri öğrenme

 

 

www.aol.meb.gov.tr tıkla, iletişim formundan Açık Lise ile ilgili soru gönder.

Yorumlarınız bizim için değerlidir. Lütfen soru, görüş ve yorumlarınızı yorum bölümüne yazınız.

Yorumlarınız

aol meb gov tr  07.02.2014 14:53:12

Açık lise aol.meb  /   5

Açık lise yeni kayıt tarihleri aol.meb.gov.tr de yayınlandı diye duydum. www aol.meb.gov.tr adresinde kayıt tarihleri nerede. ben bulamadım. açık lise ne zor kardeş,im. bir şey öğrenmek için kırk sayfaay baktım. açık lise sınav tarihlerini, aol kayıt yenileme tarihlerini iş yoğunluğundan takip edemiyorum zaten, bi de internet balında yok aciklise ara, yok aol.meb.gov.tr ara bıktım ya.
Açık lise tarihleri  02.01.2015 17:07:00

Açık lise kayıtları  /   5

Haklısın. Açıklise kayıt yenileme ve yeni kayıt tarihleri değişiyor. Başta açıklanan tarihler genellikle aynen kalmıyor. Aöl müdürlüğü kayıt yenileme ve yeni kayıt tarihlerini değişitirebiliyor. Ama hiç bir zaman öğrencilerin aleyhine olacak veya yanıltacak bir değişiklik yapılmıyor öğrenciye avantaj oluşturacak değişiklikler yapıyor. Başka zorunlu değişiklikler olduğunda da genellikle bir kaç hafta veya ay önceden duyuruyor. Yeni kayıt tarihleri için http://www.aciklise-dershanesi.com/aol_maol_takvim/aol_acik_ogretim_Lisesi_yeni_kayit_tarihleri_2014_2015_2.aspx buraya bakın.
Tarık Aslan  16.02.2015 16:58:19

yeni kayıt ders seçi  /   5

Açık lise yeni kayıt oldum ders seçimi yapamıyorum, ne yapmam lazım. halk eğitimdeki görevli bir kaç güne ders seçimi yapacaksın dedi, hala ders seçimi yapamıyom. açık liseye kayıt olduğuma pişamn olmak üzereyim. kim yardım edecek bana?
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

 

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

AÖL İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

MAÖL İş Takvimi

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Dershaneleri ve Yayınları - KR Açık Lise Kitapları