Www.aol.meb.gov.tr Açık Öğretim Lisesi 1. ve 2. Dönem Ortak Dersler Çözümlü Soru Bankaları ve Açık Öğretim Lisesi'nin Tek Kitabı çıktı.

   Mesleki Açık Öğretim Lisesi

 

 

 Mesleki Açıköğretim Lisesi İş Takvimi 2011 - 2012

Mesleki Açıköğretim Lisesi: AOL'den Farkları

 Mesleki Açıköğretim Lisesi: Alanlar ve Dersler

Mesleki Açıköğretim Lisesi: Ortak Dersler

 

AOL ile MAOL ARASINDAKİ FARKLAR

Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAOL) bölümleri ve Açık Öğretim Lisesi (AOL)'den farkı Açık Lisede okumayı düşünen öğrencilerimizin alan ve bölüm seçimi aşamasında en çok merak ettikleri konu oluyor. Aşağıya Mesleki Açık Öğretim Lisesi (MAÖL) ortak ders tablosunu çıkarttık. Ayrıca Mesleki Açık Öğretim Lisesi Alan/Kol/Bölümleriyle ilgili kısa bilgileri ve tanıtıcı linkleri de yine aşağıda verdik.

AOL ile MAOL arasındaki fark ne diye soran Açık Lise öğrencileri ve öğrenci adayları için bu farkları birkaç maddede sıralayabiliriz:

  • AOL öğrencilerinin uygulama dersi olmamasına rağmen, MAOL (Mesleki Açık Lise) öğrencilerinin uygulama dersleri vardır. Bu uygulama dersleri devam mecburiyeti olan derslerdir.
  • AOL'den mezuniyet için tamamı teorik derslerden en az 192 krediyi tamamlamak gereklidir. Oysa MAOL'den mezuniyet için:

 

4 YILLIK SİSTEME GÖRE

Uzaktan Eğitim
(Ortak + Seçmeli)

Yüz Yüze Eğitim (Alan)

Toplam

Tüm Alanlar

İmam-Hatip Alanı

Not: (Lise diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler seçmiş olduğu bölümün meslek derslerini yüz yüze eğitimle başarılı bir şekilde bitirmeleri halinde mezuniyetleri yapılır. Lise diploması ile kayıt yaptıran öğrenciler ‘’ALAN’’dersleri hariç kültür dersi seçmezler.
Meslek Lisesi ara sınıflarından gelerek Meslekî Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptıran öğrencilerin, Meslekî Açık Öğretim Lisesinden mezun olabilmeleri için diğer şartları (kredi, dönem) taşısalar dahi Meslekî Açık Öğretim Lisesinde en az bir dönem sınava katılmaları gerekmektedir. Zorunlu dersleri olmasa dahi en az bir seçmeli dersden sınava girmeleri gerekmektedir.)

  • AOL (Açık Öğretim Lisesi) ile MAOL (Mesleki Açık Öğretim Lisesi) arasındaki en önemli farklardan birisi de okuma süresi içerisinde askerlik çağına giren öğrenciler için AOL'de tecil hakkı yokken, MAOL'de tecil hakkının bulunmasıdır.aol maol arasındaki fark ne

Mesleki Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin

ORTAK DERS TABLOSU

 

ORTAK

DERSLER

Dil ve Anlatım(*) 2 2 2 2 2 2 2 2
Türk Edebiyatı 3 3 3 3 - - - -
Tarih 2 2 2 2 - - - -
T.C. İnkılap Tar. ve Atatürkçülük - - - - 2 2 - -
Coğrafya 2 2 2 2 - - - -
Matematik 4 4 - - - - - -
Fizik 2 2 - - - - - -
Kimya 2 2 - - - - - -
Biyoloji 2 2 - - - - - -
Felsefe - - - - 2 2 - -
Yabancı Dil 3 3 3 3 - - - -

 

aol maol arasındaki fark ne,, maol bölümler, maol bölümleri

 

www.aol.meb.gov.tr tıkla, iletişim formundan Açık Lise ile ilgili soru gönder.

Yorumlarınız bizim için değerlidir. Lütfen soru, görüş ve yorumlarınızı yorum bölümüne yazınız.

Yorumlarınız

mrt  13.01.2013 22:17:41

üniversite  /   5

ünversite de örgün eğitimdekilerle aynı haklara mı sahibiz yoksa bizler yine dışardan devam mı edicez böyle okumaya ve ünversite diplomalarımızda açık öğre mi yazılacaketim ünversitesi diy
Subject *  
Email *  
Nick Name * Rate    
 Confirm Image  Refresh
 
Add Comment

Haber Başlıkları

 

 

 

Ana Sayfa

|

YGS - LYS

|

AÖL İş Takvimi

|

SBS

|

AOF

|

KPSS

 

                   

Açık Lise Kursu

|

Açık Lise Kitapları

|

MAÖL İş Takvimi

|

DGS

|

ALES

|

iletisim

 

 

Açık Lise.Biz - AOL Açık Öğretim Lisesi - Açık Lise Dershanesi - KR Açık Lise Dershaneleri ve Yayınları - KR Açık Lise Kitapları